Reklam
Gurbetçi aileye ait otomobile çirkin saldırı

Gurbetçi aileye ait otomobile çirkin saldırı

Türkeli'de, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından gurbetçi aileye ait otomobilin 4 lastiği kesilerek, kapı ve çamurluğuna zarar verildi.

25 Ağustos 2023 - 19:53 - Güncelleme: 28 Ağustos 2023 - 12:31
Reklam

Olay, Türkeli ilçesi Gemiyanı Mahallesi Şükrü Gürleyen Caddesinde yaşandı. Almanya’da yaşayan ve yaz tatili için Türkeli ilçesine gelen Bayram Demirkıran’a ait otomobil, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce otomobilin 4 lastiği kesilerek, kapı ve çamurluğuna zarar verildi. Olay karşısında şoke olan Demirkıran ailesi, polise giderek zarar verenler hakkında şikayetçi oldu.

İlçeden ayrılarak Almanya’ya yola çıkacaklarını ancak yaşanan bu üzücü hadiseden dolayı tamir ve bakım için birkaç gün daha ilçede kalmak zorunda kaldığını belirten gurbetçi Bayram Demirkıran, “Biz gurbetçiler olarak buraya gelirken binbir emek vererek geliyoruz. Ekmeğimizi, paramızı dışarıda kazanıp, memleketimizde harcıyoruz. Burada hala yabancı olarak görülüyorsak yazıklar olsun. Üzgünüm. Buraya gelirken kaç ülke ve şehir geziyorum ama böyle bir durumla karşılaşmıyorum. Bu maddi zararı karşılayacak güce sahibim çok şükür ama ülkemizde böyle bir şey ile karşılaşmak bir Türk vatandaşı olarak, bir memleketli olarak üzülüyorum.” dedi. Olaya ilişkin polise başvurduklarını belirten Demirkıran, olayın faillerinin bulunmasını istedi.

Türkeli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın ardından kamera kayıtlarını inceleyerek geniş çaplı soruşturma başlattı.

2023/08/2023-08-25-19-54-33.jpg 2023/08/2023-08-25-19-55-32.jpg
Bu haber 3955 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 23 Yorum
 • Türkeliliye yanıt
  3 hafta önce
  Bak kardeşim bizde türkelide doğduk büyüdük sonra gurbete gittik yani ne düşündüğünüzü biliyoruz boşuna tatava yapma. Sizin 34 plakaya bile tahammülünüz yok önce kendinizi düzeltin onun bunun malını parasını konuşacağınıza ilçenize bakın her yeri toz götürüyor. Layık olduğunuz gibi yönetiliyorsunuz o ayrı. Çevremde senin gibi çarpık insanlar vardı ne zaman ki memleketten kurtuldum rahatladım darısı ordaki garibanların başına. Siz birisi muhtaç olsa bi yudum su vermezsiniz. Selde suları kaça sattığınızı biliyoruz ölüm döşeğinde olsanız birbirinizi kazıklarsınız. Daha çarpık çurpuk konuşma bana sen kendini düzelt.
 • Yarış
  3 hafta önce
  La tanımıyon etmiyon nereden biliyon tahammülüm olup olmadığını. Çevrende üç beş adam öyle diye herkesi ne zan altında bırakıyorsun. Alemin iyisi sensin zaten. Dürüst ahlak abidesi kardeşim. Bu kadar kötüyse türkeli ve halkı yarışa yarışa gelme izinde
 • Asım
  4 hafta önce
  Size inat Hersene memleketteyiz, biz o bindiğimiz arabalari Türkiye de hava atmak için almiyoruz zaten herzaman böyleyiz o sizin algilamaniz, hayat pahalandikça hedef tahtasinda Gurbetçiler, bir seçim olsa sorumlusu yine Gurbetçiler, ama iṣ almaya gelince bizden iyisi yok, tüm sene türkiye,ye Tatile gelen Gurbetçiler nasil izine gelmiṣ hayatlari tüm sene nasil geçiyor onu soran sorgulayan yok. Yabanci plakali lüks araç görüncemi sorun oluyor, bu durum Türkiyenin hertarafi için geçerli, genelde küçük kasabalarda mekanlar, pazarlar kalaba olunca vede fiyatlar çikinca sorumlu belli... Bizi ister kabul edin ister etmeyin biz yinede memleketteyiz ve Size inat herzaman gelmeye çaliṣacağiz, bizi sevmeyin biz Gurbetçiler olarak birbirimize yeteriz...Dostlukta,akrabalikta dinine kültürüne sahip çikmakta yine Gurbetçiler de var.. Siz bizi hertürlü rahat birakin bize o yeter. Gurbetçiler sadece ve sadece tatli yüz, tatli dil kimsenin en yakin akrabasindan bile bir beklentisi yok.
 • Türkeli
  4 hafta önce
  Bakın böyle iş olmaz. Olayın ne alakası var gurbetçilikle. Kendi kendinize olay yorumlayıp mağdur edebiyatı yapmayın. Ayrıca yok gurbetçi gelmezse ölürmüşüz bitermişiz. Birincisi o gurbetçi buraya gelmek zorunda her sene. Çünkü en pahalı arabasının havasını köylüsüne atması lazım başka yerde bunu yapamaz. İkincisi gelmezse türkeli bitermiş. Biterse biter sadece içinde yaşayanın memleketi mi bu türkeli. Yerliler olarak biz de gideriz alamanyaya. Sanki gidenler üstün yetenekleriyle kabul aldı da gitti:D biliyoz da nasıl gittiğinizi.
 • Serdar
  4 hafta önce
  O kadar acizsin ki gelen gurbetçinin arabasıyla parasıyla hava attığını zannediyorsun. İşte sizin beyninizde ilçeniz kadar küçük. Biri zengin olduğunda haram para yada birini dolandırmış çalmış dersiniz. Almanya’dan iyi arabayla gelseler hava atıyo kötü arabayla gelse ulan bu araba için mi Almanya’da kahır çekiyorsun dersiniz. Kısacası o küçük ilçede yaşaya yaşaya insanlığında beyninde küçülmüş at gözlüğü ile dolaşıyorsun haberin yok. Bir insan kardeşini kıskanamaz ama Türkelinin genelinde bu haset çekme durumu var şu haset etme işinden bi kurtulamıyorsunuz. Yazık size çok yazık. Kişi kendinden bilir işi demek sen hava atma sevdalısısın herkesi kendin gibi sanıyorsun.
 • Serdar Çalık
  4 hafta önce
  Bizim oradakiler çok ilginç insanlar ya. Ev alırsın araba alırsın ilk önce ailendekilerin gözü kalır sonra Yakın akraba sonra komşular kimse senin iyi olmanı istemiyor. Çalışmassın işsiz başı boş derler , çalışır çabalar ev araba alırsın çekemezler ben bu kadar haset bu kadar kıskanç bi insan topluluğu görmedim! Yahu abi kardeşini kıskanır mı? Tatile gidersin gezersin kıskanır çalışmaya başlarsın kıskanır sadece abi baba değil tüm ailen komşuların kıskanır. Bu abimizde güzel bi arabayla gelmiş Türkelideki esnafa para kazandırıyo derdin varsa git adamla konuş Aracına ne zarar veriyorsun. Bu ne insanlığa ne de erkekliğe sığmaz bunu yapan karaktersizin biri. Bu arada esnafa gelecek olursak ey Türkeli esnafı almancılar geldi diye ona buna zam yapıp yapıp satıyorsunuz ya dükkandan çıkarken hayrını görmeyin diye söylüyorum bunuda bilin aldığınız o paralar haramdır size haram.
 • Türkelililili
  4 hafta önce
  Serdar çevrende varsa böyle çarpık insanlar bunu tüm Türkeli ne mâl etmen yanlış. Zam olayına gelirsek biz o dediğini sürekli yaşıyoruz. Siz bi dönem gelince olayı şahsi algılamanız normal. Ha bu kadar nefret ediyorsan başına silah dayamamışlardır diye düşünüyorum gelmezsin olur biter. Bu ne kibir arkadaş. Tüm türkelinin adamı kıskandığını falan düşünüyor.
 • Feryadi
  4 hafta önce
  Hökümat istifa!
 • Türkeli Aşığı
  4 hafta önce
  Gurbetçi vatandaşımıza öncelikle geçmiş olsun demek isterim. Türkeli'ye her sene gelirim ve böyle olayların olduğunu hiç görmedim ve şahit olmadım.Güzelim Türkelinin adını kendini bilmez birileri yada sarhoş olup ne yaptığını bilmeyen insanlar yüzünden karalamayalım.Üzücü ve hoş olmayan bir durum.Eğer bu kasıtlı olarak yapılmış ise gurbetçi hemşerimizin moralini bozmak ve canını sıkmak için yapılmış bir eylem.Türkeli halkı böyle durumlara pirim vermez,verdirmezde.Türkeli halkı memleketine ve hemşerilerine her zaman sahip çıkar ve çıkacaktır.Tekrar geçmiş olsun diler mobese ve kamera görüntülerinden yapanların acilen bulunması gerekmektedir.
 • Dörtdivan Çatak
  4 hafta önce
  Öncelikle Bayram Bey’e geçmiş olsun diyorum.Şayet Husumetli olduğu kişi veya kişiler tarafından yapılan bir münferit olay değilse bu, Türkelimiz için utanç verici bir hadise olarak görüyorum ve şiddetle kınıyorum.Bayram Bey Genç nesilleri zorla memleketimize getirdiğini anlatıyor röportajında ,evet zordur çünkü genç nesil için cazibesi olmayan bir ilçeyiz,sadece yüksek katlı beton yığınlar var bunlar için mi gelsin genç nesil,sizler de iyi niyet ile bu beton yığınların çoğalmasına yardımcı oluyosunuz mahallesef ,doğduğum topraklara yatırım yapayım düşüncesi ile ……oysa gençlerin ilgisini çekecek çok sayıda etkinlik yapılabilir bir tarafı deniz bir tarafımız yemyeşil orman ……denizimizin güzellliklerindan yararlanmak , doğa sporları ,şelalerimiz mevcut yaylalarımızda ,keşfedilmemiş güzel doğamız var……Bu olayın fail veya faillerinin en kısa zamanda Emniyet mensuplarımızca aydınlatılacağından eminim.
 • 2157
  4 hafta önce
  Bu olayi lanetliyorum sen calis yavur elinde gel memleketine bir tane itin teki herseyi maf etsin bu is artik gelecek icin cozulup gerekli cezanin verilmesi sart oldu artik Kim guvenipde gelir 50bin avroluk arabayla genede gecmis olsun failler bulunmasa bu turkelinin ayibi olur ve belediye veya kaymakamlik ornek olarak bu arkadasin zararini uslenmesi lazim gurbetcilere guven acisindan
 • Akif kaya
  4 hafta önce
  Çevredeki kemeralara bakılsın varsa
 • Gurbetçi
  4 hafta önce
  Gurbetçilere endeksli yaşayıp bütün sene yatıp onların gelmesini bekleyen ve Gurbetçileri haz edemeyen bir toplum. Gurbetçiler omasaydı bizim Memleketin halini hayal bile edemiyorum.
 • Mülkiyeden
  4 hafta önce
  Yapılan saldırıyı kınıyorum,ama bununla birlikte artık şunu da anlayın ki,Yüzde doksaniniz cahil gidip cahil geliyor, Türkiye yi Türkelinden ibaret parayı da kendi kazandıkları paradan başka para bilmeyen ler iki kelimeyi bir araya getiremeyip küfür ve argo dan başka birşey ögrenemeyen vatandaşlar, memleket te kalıp sizden durumu çok çok iyi olanlar var , Türkiye sizin beğenmeyip gittiğiniz memleket değil, sizin para biriktirip zorla gelebildiğiniz ama bizim bir ömür vakit gecirdiğimiz yer ,81 vilayet ilçeleri köyleri ile milyonlarca zengin ve zenginliği var bunu o dar beyniniz artık anlasın.Siz cepheyi başta terkedip kactiniz Rızık Allah'tan bunu unuttunuz.Çalisana Her yerde rızık var.
 • Sinoplu
  4 hafta önce
  Yani bu şunu gösteriyor, ne üzücüki Sırpların yapmadığını kendi insanımız yapıyor.
 • Bir daha asla bu lanetli ilceye
  1 ay önce
  Düzelü beee....git ege ye emmi. Ne isin var bu lanetli ilcede. Ege de bi insan yüzü görün.
 • Coveli
  1 ay önce
  Türkiyedeki gurbetci dusmanligi avrupadakinden daha tehlikeli
 • Coveli
  1 ay önce
  Ben her zaman söylüyorum butun gurbetciler 1 yil izne gitmesin türkiyeye bakin noluyor türkiyedekiler inanin varupadaki yabanci dusmanlarindan daha tehlikeli burdakiler en azindan beli
 • MUHAMMET YÜKSEL
  1 ay önce
  Geçmiş olsun abim bu pisliği yapan hayvanların elleri kırılsın inşallah bu hayvanlar bir an önce bulunur ve adalet karşısında hesap verir.Haydi Türkeli bu kansızları bulmak sizinde göreviniz.Gurbetçilerimiz bizim değerlilerimizdir sılaya hasret ana,ya hasret tüm sevdiklerine hasret yaşayan değerli milletimizdir.Onları korumak ve gözetmek bizim görevimizdir.Gurbetçilerimizin kimlikleri kesinlikle tartışılamaz TÜRK OĞLU TÜRKTÜRLER .Allahım hepsini korusun kazasız ve belasız yolculuklar nasib eylesin.
 • Türkeli
  1 ay önce
  Dayı geçmiş olsun da olayın senin gurbetçiliğinle alakalı olduğunu nereden çıkardınız ki?
 • Turkeli57
  1 ay önce
  Plaka yabanci olunca kisi ister istemez konuyu oraya çekiyor.
 • Türkeli
  4 hafta önce
  Plaka yerli olsa yerli olduğu için mi oldu diyecektik? Ne saçma mantık
 • Vatandas
  1 ay önce
  Yazıklar olsunn....Allah belalarını versin yabancı Ülkede yapilsa anlarim bu ne demek ne çirkin bir hadise ayni sey benimda basima gelmisti her yerini çizmislerdi ayni Caddede maalesef diyecek söz bulamiyorum....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı
Türkeli'de otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı
Ev Almak İçin En İdeal Şehirler
Ev Almak İçin En İdeal Şehirler