Reklam
İl Özel İdaresi’nden şehitlerimize vefa

İl Özel İdaresi’nden şehitlerimize vefa

Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Sinop merkez ve ilçelerde bulunan 82 şehit mezarında yenileme ve bakım çalışması gerçekleştiriyor.

İl Özel İdaresi’nden şehitlerimize vefa
24 Eylül 2022 - 12:44
Reklam

İl Özel İdaresi tarafından, Sinop merkez ve ilçelerde bulunan Şehit mezarlarında yenileme ve bakım çalışması yapılıyor.

Yapılan çalışma kapsamında 81 Şehit mezarının 29’u yeniden yapılırken, 52 Şehit mezarlığında ise bakım onarım çalışması uygulandı. Çalışma kapsamında bazı şehit mezarları yönetmeliğe uygun şekilde yenilenirken, bazı şehit mezarlarında ise bayrak direkleri, şehit fotoğrafları ve baş taşları değiştirildi.

ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARINA SAYGIYLA ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK

Şehitlerimizi her daim minnet ve şükranla andıklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, "Ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına şehitlerimizin ve gazilerimizin vermiş oldukları mücadele her zaman akıllarımızda yer alacaktır. Onlar bizim bu topraklarda özgürce yaşayabilmemiz ve al bayrağımızın şerefle dalgalanması için canlarını verdiler. Şehitlerimiz vurulunca değil unutulunca ölürler. Bu şiar ile biz de onların aziz hatıralarına saygıyla çalışmalarımızı tamamladık. Biliyoruz ki, onlar için ne yapsak az. Onları hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız. Bu konuda var olan hassasiyetimiz her yıl devam edecek. Bu vesileyle milletimizin huzur ve güvenliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve teminatı için canlarını vererek şehit olma payesine ulaşan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum." dedi.

 

Bu haber 983 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gurbetçi 57
    2 ay önce
    Selamün aleyküm çok güzel bir hizmet Allah razı olsun bu hizmeti aktif hale getiren kardeşlerimizden benim bir isteğim var ben Sinop Türkeli Turhan koyundenim bizim köyümüzde bilinen ve Türk silahlı kuvvetlerine şehit sayılmayan ikitane sehitimiz var biz gerekli yerlere baş vurduk şehit şurası sayılmıyor ve mezarı kendi imkanlarıyla yapıldı yani bizim istegimiz bunların şehit ve şehit bayrağı takılması trafik kazasında ölen memur şehit oluyor ama bizim kiler şehit sayilmiyor. Birisi Turhan köyü gedoy mahlesi dursun oğlu mitat kaya bahriye askeri. Askerde Gemide denge kaybı denize düştü ve şehit sayilmiyor birisi Mustafa. Oğlu Osman ozcan. Silah patlaması sonucu askerde vuruldu şehit sayilmiyor. Simdi bir öğretmen veya bir memur şehit oluyorsa bu iki asker neden eğitim zayyati deyip şehit sayilmiyor sizden eyer yetkiniz varsa bu işe el atmanizi isterim sayın gurup yöneticimiz yorummu burda rica etsem yayyinlarmisiniz biz çok baş vurduk çare sonuç alamadık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da
İstanbul'da "Türkeli" rüzgarı esti
Yıkılan istinat duvarının onarımı 1 yıl sonra başladı
Yıkılan istinat duvarının onarımı 1 yıl sonra başladı