Türkeli – Güzelkent arası Göller mevkiinde faaliyete başlayan Haz Bahçe firmasının açılışına, İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, Belediye Başkanı Veysel Şahin, CHP İlçe Başkanı Tugay Dincel, İlçe Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Karahan, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.İlçe Müftüsü Halil İbrahim Kömürcü tarafından yapılan dua ile açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından hayırlı olsun temennileriyle kesildi.İşletmen hakkında bilgi veren Hicran Arman, “Bu fikrin doğuşu, benim buralı olmam, bu memleketin çocuğu olmam. Farklı memleketlerde bugüne kadar yaşantımızı sürdürüp, memleketimizi bir gün ziyaret ettiğimizde, ‘ata topraklarını nasıl değerlendirebiliriz’ diye düşündük. Çünkü bugün günümüzde güncel olan her ne varsa bizim memleketimizin insanı da buna layık olduğunu düşünerek çok güzel bir konsept oluşturduk kafamızda.Günümüzde sağlıklı beslenme, bilinçli bir insan olmak ve Allah’ın vermiş olduğu akıl zihin fikir yolunda bunları toparlayıp, bir bütünsel olarak kullanmayı birbirimizi teşvik etmemiz gerektiğini düşündük. Bu bir ticaret merkezi olarak düşündüğümüz gibi, ticaretin de dışında bu insanları küçük nuanslarla nasıl ışık verebiliriz onu düşündük. Günümüzde organik tarımın çok mühim olduğunu biliyoruz. Ata tohumun önemini burada göz önünde bulundurduk. Yer olarak da en güzel kendi memleketimizde olması gerektiği, burada can kazanması gerektiği kanısına vardık. Burada çocukları da unutmadık. Bugün sadece lezzete değil, genel olarak ruhumuza ve keyifli geçirebileceğimiz saatlere kadar düşünmeye çalıştık sizler için. Yorgun geçirdiğiniz bir haftanın ardından ebeveynler olarak orada güzel vakit geçirebileceğiniz imkânlar sağlamaya çalışacağız. Aynı zamanda çocuklarınız ve sizler için hayvan çiftliği ile ata binebileceğiniz, havuzlarda balıkları izleyebileceğiniz yani kısacası kendinizi ödüllendireceğiniz bir yer olarak tasarladık. Umarım ortak noktada aynı düşüncede buluşuruz, biz size uzun yıllar hizmet vermek için çalışırız.” ifadelerini kullandı.
Gündem
Yayınlanma: 08 Temmuz 2022 - 16:37
İlçemizde "Haz Bahçe" işletmesi hizmete sunuldu
Gündem
08 Temmuz 2022 - 16:37
Türkeli Yusuflu köyünden Hicran ile Ziya Arman çifti tarafından düşünülen proje ile yaklaşık 2 dönümlük arazide oluşturulan doğal ürünlerin yetiştiği alanlar, kahvaltı ve yemek salonu ile hayvan çiftliğinin yer aldığı Haz Bahçe düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.
Bu haber 2975 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir