Kutlamalar, saat: 10.00’da Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreniyle başladı. Törenin ardından program, saat: 16.00’da Gençlik Merkezi salonunda devam etti.Buradaki programa, İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, Belediye Başkanı Veysel Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ahmet Filiz, İlçe Emniyet Müdürü Feyyaz Yaşar, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve öğretmenler katıldı.Eğitimci bir aileden gelen ve eğitimci olan Belediye Başkanı Veysel Şahin, göreve geldiği ilk günden itibaren eğitim camiasına vermiş olduğu desteklerden dolayı, İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz tarafından bu anlamlı günde ödüle layık görüldü.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Anar yaptı.Konuşmanın ardından 125. Yıl Gazi Anaokulu öğrencilerince ront gösterisi sahnelendi.İlçemizde görev yapan kıdemli öğretmenler adına öğretmen Emine Yıldırım Özcan günün anlam ve önemine istinaden bir konuşma yaptı. En genç öğretmen Ebru Henden bir konuşma yaptı.Atatürk İlkokulu öğretmenlerinin hazırlayıp sunduğu “Ben Öğretmenim” adlı oratoryo sahnelendi. Adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni ile öğretmen marşı okunmasının ardından öğretmenler arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmenlere ödüllerin verilmesiyle son buldu.
Gündem
Yayınlanma: 24 Kasım 2022 - 19:17
İlçemizde Öğretmenler Günü kutlandı
Gündem
24 Kasım 2022 - 19:17
Türkeli'de, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.
Bu haber 1757 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir
Bu günde Emekli Öğretmenler neden unutuldu.Bu programı hazırlayan davetiye ile biz emekli öğretmenleri cağırabilirdi.
Organizasyon kötü ama öğrencilerin ve öğretmenlerin performansı gayet iyiydi