Reklam
Sinop’ta 10 Ocak buluşması

Sinop'ta 10 Ocak buluşması

Sinop ve ilçelerinde görev yapan ulusal ve yerel medya kuruluşlarının temsilcileri, Sinop Valiliği tarafından düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Sinop'ta 10 Ocak buluşması
10 Ocak 2023 - 19:01 - Güncelleme: 10 Ocak 2023 - 19:04
Reklam

Sinop Valiliği tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kahvaltı programı düzenlendi.

Sinop İl özel İdaresi Sosyal tesislerinde düzenlenen programa Vali Vekili Ali Osman Bulat, Vali Yardımcısı Ahmet Berkay Deniz, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada ile Sinop merkez ve ilçelerde görev yapan ulusal ve yerel medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Sinop Vali Vekili Ali Osman Bulat, mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Bulat; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Türkiye’ye özgü bir gün ve Türkiye’de kutlanıyor ve bugünde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hepinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Gazetecilik mesleği gerçekten çok değerli bir meslektir, tabi hakkını vererek yapanlar, emek vererek yapanlar için. Gerek halkın yöneticilerine ulaşma vasıtası olarak gerekse yöneticilerin halka kendini, hizmetlerini ve yaptıklarını ulaştırmada bir aracıdır. Doğru bilgiyi ve gerçek bilgiyi öğrenmede, halkın bunu sağlamasında ve yeri geldiğinde de bilinçlenmesinde önemli bir araçtır. Bu açıdan bizler buna değer veriyoruz. İnşallah sizlerde bu bilinçle yüklendiğiniz misyonun bilincinde olarak görevinizi ifa edersiniz” dedi.

Programda Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ve Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada da birer konuşma yaptı.

Düzenlenen kahvaltı programında ayrıca Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği organ bağışı kampanyasına katılan ve ilik nakli bekleyen genç bir hastaya umut olan Serkan Bektaş’a duyarlı davranışından dolayı Vali Vekili Osman Ali Bulat, Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş ve Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel tarafından ayrı ayrı plaket takdim edildi.

Bu haber 422 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli can suyuna kavuşuyor
Türkeli can suyuna kavuşuyor
Baltacı, Ilgaz Tünelini meclise taşıdı:
Baltacı, Ilgaz Tünelini meclise taşıdı: "İş bilmezliğin...