Reklam
Sinop’taki bebek ölüm istatistikleri değerlendirildi

Sinop'taki bebek ölüm istatistikleri değerlendirildi

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Sinop’taki bebek ölüm istatistikleri ve bebek ölümlerinin önlenebilmesi için yapılması gerekenler değerlendirildi.

Sinop'taki bebek ölüm istatistikleri değerlendirildi
07 Temmuz 2022 - 15:41 - Güncelleme: 07 Temmuz 2022 - 15:45
Reklam

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Sinop’taki bebek ölüm istatistikleri ve bebek ölümlerinin önlenebilmesi için yapılması gerekenlerle alakalı bir toplantı düzenlendi. 

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Sinop İl Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr. Yalçın Atlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda anne ve bebek sağlığının önemine değinildi. 

Anne ve bebek ölümlerini azaltmak amacı ile Sinop’ta yaşanan sorunlara uygun olan yaklaşımın belirlenmesi ve alınması gereken tedbirlerin konuşulduğu toplantıda, alınan kararlarda ilin tüm ilgili paydaşlarını içine alan geniş katılımlı toplantı yapılması, bölgemizdeki tüm gebelerin tespit edilmesi, özellikle riskli gebelerin süreçleri ile ilgili doğum yakın süreçlerde gereklilik durumuna göre hastanede misafir edilerek doğumun gerçekleştirilmesinin sağlanması, evlilik esnasında danışmanlık hizmetlerinin çiftlere verilmesi, gebelik okullarının aktifliğinin artırılması, aylık komisyonun toplantılar yaparak sürecin değerlendirmesi ve verilerin incelenmesi kararları alındı. 

Kaynak: Vitrin Haber
Bu haber 759 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Türkeli'de konkasör ile malzeme üretimine başlandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı
Temmuz'da Sinop'ta 4 bin 986 kişiye trafik cezası uygulandı