Türkeli ve çevresinde, 4 Haziran Pazar günü akşam saatlerinde meydana gelen kuvvetli sağanak yağış sonrası bazı güzergahlarda oluşan heyelanlar sebebiyle araç trafiğine kapatılan Türkeli - Sinop karayolu yeniden araç trafiğine açıldı.Bilindiği üzere, 4 Haziran Pazar günü akşam saatlerinde etkisini artıran kuvvetli sağanak yağış, Türkeli - Ayancık karayolunun Keş köyü, Çarşamba mevkii ve İkisu mevkiilerinde hasara neden olmuştu.Karayolları ekiplerince gece saat: 23.30 itibariyle tedbir amacıyla kapatılan yolda çalışmalar sürdürerek, heyelan yaşanan bölgelerde hafriyat temizleme işlemleri, yolun çöktüğü yerlerde ise gerekli işaretlendirme ve uyarı levhaları konularak, iki ilçeyi birbirine bağlayan yolun yeniden ulaşımının sağlanması için çalışma yapılmıştı.
Gündem
Yayınlanma: 05 Haziran 2023 - 19:56
Türkeli - Sinop karayolu ulaşıma açıldı
Gündem
05 Haziran 2023 - 19:56
Kuvvetli yağışın neden olduğu heyelanlar sebebiyle kapanan Türkeli - Sinop karayolu yeniden araç trafiğine açıldı.
Bu haber 1092 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir