Reklam
Uganda’nın Ankara Büyükelçisi Gerze’de

Uganda'nın Ankara Büyükelçisi Gerze’de

Ankara Uganda Büyükelçisi Stephen Mubiru, Barbaros Motor’ u ziyaret etti.

07 Ocak 2022 - 16:16
Reklam

Bursa Tarım Fuarı’ nda Barbaros Motor Yetkilileri ile tanışan ve ürettikleri makineleri gören Uganda Ankara Büyükelçisi Stephen Mubiru, makineleri yakından tanımak ve üretim yerlerini görmek için Gerze'ye geldi.

Gördüğü makinelerin ülkesinde tarım ve hayvancılıkta kullanılmak üzere çok faydası olacağını düşünen ve bu sebeple de Gerze’ ye gelen Büyükelçi Mubiru, burada Barbaros Motor yetkilileri tarafından karşılandı.

Barbaros Motor tarafından üretilen makinelerin Uganda da kullanılabileceğini belirten Büyükelçi Mubiru, fuarda gördüklerinin dışında üretilen diğer makineleri ve ürünleri görmek istediğini, daha sonra ise Uganda Tarım Bakanı’nı da Gerze’ye getirmek istediğini söyledi.

Büyükelçi, tarımı güçlendirmek adına Uganda için yüksek teknolojik ürünlerden ziyade halk tipi üretilen makineleri önemsediklerini dile getirdi.

Büyükelçi Tarım Bakanı’nın ziyaretinin de ardından Barbaros Motor ile Uganda arasında ticaret köprüsü kurulacağını belirtirken Barbaros Motor sahibi Barbaros Özer ve eşi Fatma Şefika Özer Büyükelçi Mubiru’ nun firmaya yaptığı nazik ziyaretten ötürü çok mutlu olduklarını, Uganda için çok amaçlı halk tipi makineler üretebileceklerini kaydettiler.

Kaynak: Gerzenin Sesi
Bu haber 427 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama
DEVA Partisi İlçe Başkanı Öztürk'ten sert açıklama
MHP İl Başkanı ve yönetimi görevden alındı
MHP İl Başkanı ve yönetimi görevden alındı