İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla illerde Ticaret İl Müdürlükleri ve Belediye Zabıta ekiplerinin yürüttükleri marketlerde stokçuluğu engellemek adına yürütülen denetimlere Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim Aykan ile market denetimine çıktı. Mağazalarda yağ raflarını ve market içinde bulunan depoları inceleyen Vali Karaömeroğlu, depoda ürün beklememesi konusunda sert şekilde uyararak stokçuluk yapana acımadıklarını dile getirdi.Denetimler sonunda konuşan Vali Karaömeroğlu, “İlimizde bir sıkıntı gözükmüyor. Marketçilerimizi fahiş fiyat ve stokçuluk konusunda ciddi bir şekilde uyarıyoruz. Stokçuluk yapana, fahiş fiyat uygulayana bir müsama göstermeyeceğiz, gerekli cezayı uygulayacağız. Vatandaşımıza haksızlık eden hiç kimseye fırsat vermeyeceğiz. Özellikle zincir marketlerin depoları ilimizde olmadığı için, depoları yakın büyük şehirlerde olduğu için bakamıyoruz, sadece kendi dükkanlarının küçük depolarını kontrol edebiliyoruz. Burada önemli olan depolarda bu tür beklemeleri engellemek. Oralarda bekletip de fiyatın yükselmesine sebep olmamak. Biz mevcut ilimizdeki onların küçük depolarını denetledik” dedi.
Yerel
Yayınlanma: 09 Mart 2022 - 16:03
Güncelleme: 09 Mart 2022 - 16:06
Vali Karaömeroğlu'nun katılımıyla Sinop'ta market denetimi
Yerel
09 Mart 2022 - 16:03
Güncelleme: 09 Mart 2022 - 16:06
Sinop'ta marketlerde stokçuluğun önüne geçilmesi için uygulanan denetimlere Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu katıldı.
Bu haber 1515 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir
YOL YOK YOL. TÜRKELİ AYANCIK ARASI BERBAT DURUMDA ORALARI Bİ GÖRÜN DENETLEYİN MÜDAHALE EDİN ARAÇLAR ÇALIŞMIYOR NEREDE İSE TÜRKELİNİN İÇİ BERBAT KÖYLERE GİDEN YOLLAR GÖCÜK KÖPRÜLER YOK ÇAYAĞZI YOLU BERBAT İLÇELER ARASI NEREDEYSE BAĞLAR KOPACAK HAYAT DURACAK KÖYLÜLER İLÇEYE İNEMİYOR AMA SİZ YAĞ DENETİMİ YAPIYORSUNUZ. BIRAKIN BU İŞLERİ.