Reklam
 • Reklam
Ağlıyor Mescid-i Aksa, ağlıyor Kudüs
Zahir KELEŞ

Zahir KELEŞ

Ağlıyor Mescid-i Aksa, ağlıyor Kudüs

22 Temmuz 2017 - 19:17

Bismillahirahmanirrahim... Müslümanların ilk kıblesi olan, Allah'ın ve Peygamber'in övgüsüne mazhar olan, Müslümanım diyen her kulun, Allah'a iman etmiş, Peygamber'e inanmış, Kur'an'ı rehber bilmiş, her insanın namusu, şerefi, onuru olan mescid-i aksa ağlıyor onu savunan, direnen, onun için can, mal, herşeyini feda eden bir avuç müslüman kan ağlıyor.

Yetmeye çalışıyorlar, bir avuç olmalarına rağmen siyonist ve alçak destekçilerine, Müslüman erkekler uyuyor, gaflet ve delalete dalmış buhran içersineyken, bacılarım imanlı, şerefli bacılarım savunuyor, ümmetin bütün müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'yı.

Sözüm kraliyet peşinde olan, Dünya'yı kendisine tabu edinmiş, para, şan, şöhretin, mevki makamın esiri olan, günaha gark olmuşlara, değil İngiliz'in, Amerika, Alman, emperyalizminin esiri olmuş kuklalar değil. Taguti sistemlerin beşeri mantığıyla, Allah'ın kurduğu ve sahibi olduğu Dünya ve mülkünde yasa, sistem, anayasa kurmak isteyenlere değil. Zulme, adaletsizliğe, haksızlığa maruz kalmış, bu kadar mazlum varken Dünya ve içindeki zevku sefaya dalmışlara değil. Mescid-i Aksa ve içindekiler kan ağlıyorken, onlara bakan melekler belki kıyamet kopmasın diye Allah'a secde ediyorken, durup seyredenler bir dua dahi olsun edemeyenler, İslam'ın neresindeler acaba? Yetmiyor kardeşlerim, yetmiyor abilerim, annelerim, bacılarım, yetmiyor. Heyhaaaat! müslümanlar heyhat! İslam, Kur'an, müslümanlar adına mevki makam işgal eden ağalar, paşalar, bakanlar, başbakanlar, siyasiler, alimler, sunniler, şiiler, şaafiler, hanefiler, araplar, türkler, farslar, türkmen ve azeriler, kürtler Dünya'yı ve içindekileri savunmak, Mescid-i Aksa'yı savunmaktan daha mı önemli?

Unutmayın, Allah (c.c) bir ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor; "Eğer sizler müminler olarak işgal ettiğiniz mevki, makamların hakkını vermezseniz, adaletle, Allah'ın hükümleriyle hükmetmezseniz, ben sizi oradan indirir, yerinize zalimleri getiririm ve o zalimler, zulüm ettikçe sizlerde o zalimlerin zulümlerine ortak olmuş olursunuz" Yapmayın, uyanın, uyanalım, uyandıralım, Allahuekber deyip, Bismillah deyip, kendimize gelelim. Ateş çemberine dönen İslam coğrafyasında katledilen müslüman ve mazlum kardeşlerimiz adına Filistin ve Mescid-i Aksa adına ilk kıblemiz için susarsak, yarın sıra Mekke'ye, Medine'ye ve Kabe'ye gelir. Bugün kendimizden saymadiğımız, müslüman kardeşlerimizin derdiyle dertlenmezsek, yarın sıra bize gelir. Unutmayalım ve silkelenelim. Ne diyor yüce Rabbim, "Dağılmayın, gevşemeyin, topluca Allah'ın ipine sarılın." Diğer bir ayetinde demiyor mu,  "Eğer inanıyorsanız galip gelecek olanlar sizsiniz. O zaman Rabbim'in bu vaadlerine tabi olup, ümmet olalım, bir olalım, birlik olalım. Mazlumdan yana, zalime karşı tek vücut, tek yürek, bir yumruk olup, tepelerine inelim. Zalim ve yandaşlarının başına yıkalım dünyalarını. Başlarına yıkalım. Siyonist, emperyalist, kafir ve onların av köpeği olan zalimlerden hesap soralım. Gelin ağlayan ve bizim namusumuz olan Mescid-i Aksa'mızı kurtaralım, içindeki mazlumlarla beraber siyonistin şerrinden. Unutmayın, müslümanlar olarak birleşsek, sadece tükürsek İsrail'i sel alır. Hadi, ne dersiniz tükürelim mi? Zalimin ve yandaşlarının ve katil siyonistin kalleş yüzüne, Allah'a emanet olun.

Ne güzel demiş Adil Avaz, yüreğine sağlık:

Bana ırkımı sormayın

Bana ırkımı sormayın, kâh beyazım, kâh sıyahım. Bazen Türk'üm, bazen Kürt'üm. benim dinim yeter bana. Sabret, Kur-an rafta kalsın, Camide imamlar sussun, isterse erkek kalmasın, bacılarım yeter bana. Müslümanın çeşitleri, dervişleri, entelleri... Cennet'i size bıraktım, Şehit olmak yeter bana. Cennet'i size bıraktım, benim kavgam yeter bana.

Bu yazı 3786 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Tuncay Aktürk
  2 yıl önce
  Duygularımıza tercüman oldun.Teşekkürler kardeşim
 • Zahir keleş
  2 yıl önce
  Ben tşk ederim duyarliliğınıza
 • Nalan eren
  2 yıl önce
  Yüreğinize sağlık. Anlamayacağım asla anlayamacagım sebeb ne olursa olsun bu katliam için ruhunu allahtan başka her şeye satmış bu Arapları anlayanacagım onlarla din kardeşi olduğuma hiç bu kadar utanmadım
 • Zahir keles
  2 yıl önce
  Tşk ederim Araplar genelleme yapmayalım ama evet satılmış av köpeği konumundaki yalaka veya ameli olarak munafık karakterdekiler elbette Arap ta olsa alćak tır namusuzdur.saygılar ablacığim
 • Zahir keleş
  2 yıl önce
  Eleştiri ve öneri yapan yokmu

Son Yazılar