Reklam
 • Reklam
Biz ve Filistin
Zahir KELEŞ

Zahir KELEŞ

Biz ve Filistin

18 Mayıs 2018 - 18:30

Sevgili kardeşlerim, değerli müslümanlar. 'Müslümanım' diyen herkes, aklı başında olan her kim varsa şunu iyi bilmelidir ki Allah (c.c) bir ayeti celilesinde şöyle buyuruyor; "O zalimler ve kafirler istese de istemese de ben nurumu tamamlayacağım" amenna ve saddakna işittik ve itaat ettik peki tamam da biz kimiz, neciyiz niçin yaratıldık ve neyle görevlendirildik. Başı boş muyuz yoksa Allah'a (c.c) karşı, İslama karşı, Kur'an'a karşı, Peygamber'e karşı, müslümana, mazluma karşı vazifelerimiz yok mu sanıyoruz. Allah (c.c) demiyor mu, "Müminler, benim yeryüzündeki halifelerimdir" Allah rasülü (s.a.v), "Alimler Peygamberlerin varisidir" diye, peki öylece durup, yiyip içip, yatıp kalkıp, gezip dolaşıp ölümü bekleyip, çekip gitmek mi işimiz, görevimiz. Hangi dinde, hangi inançta, hangi insanlıkta var, müslüman ülkelerindeki idareciler yöneticiler bilmelidir ki arştan arza inen ilahi kanunla hükmetmeyenler kafirlerin, zalimlerin ve fasikların ta kendileridir. 'Müminun' diyenler şunu unutmamalıdırlar ki zülme karşı susanlar dilsiz şeytandır. Bunu böyle bilip, emir telakki edip, Allah için ümmet olup, kendimize gelmeliyiz. Hesap günü Allah (c.c) nasıl hesap vereceğimizin hesabını iyi yapmalıyız. Bakın Hz. Ömer, nil kıyısında bir keçi yavrusu suya düşüp, boğulur da kendisinin de haberi olmazsa Allah'a nasıl hesap vereceğini düşünüyorsa biz müslümanlar olarak yanı başımızda göz göre katledilen kardeşlerimize nasıl sessiz kalırız. Filistin Aksa Kudüs bizim namusumuz değil mi, o kutsal toprakları savunurken, şehid düşenler, esir düşenler, bizim din kardeşlerimiz değiller mi.

Allah rasülü batıda ayağına diken batan bir Müslümanın acısını doğudaki hissetmiyorsa bizden değildir demiyor mu. Peki ne bu yani başımızda Filistin de, Suriye de, Mısır da, Arakan da kardeşlerimiz her türlü zulme maruz kalıp katledilirken, ne yapıyoruz. Şunu unuttuk mu, Filistin, Kudüs, Mescid-i Aksa bir tek Filistinlilerin midir, onlara mi verildi. Yeryüzü müslumanlarının, müminlerinin namusu şerefi değil mi. 2 milyar islam alemine karşı, 7.8 milyon siyonist nasıl böyle bir zulüm yapabilir. Ne oldu bize, yeryüzündeki iki mescitten biri olan Mescid-i Aksa siyonistin ayaklarının altında. Yani namusumuz, etrafı mübarek kılınan yani mübarek olan kutsal topraklardan yani Allah rasülunun gökyüzüne çıkarıldığı mekan bu kadar mı ucuz, hadi Suriye'den 'Bize ne' dediniz, hadi Mısır 'Kendi yağında erisin' dediniz, hadi Arakan 'Bize uzak' dediniz ya 'Müslümanım' diyen, herkesin namusu olan Filistin ondanda mı 'Bize ne' Olmaz kardeşlerim olmaz, bize yakışmaz. Bin yıl İslama ve islam alemine hizmet etmiş bir neslin torunları olarak bize yakışmaz susmak, durmak, bakmak. Ne mi yapalım, devletimize, vatanımıza sahip çıkmak suretiyle yeryüzü müslümanları olarak, ümmet olma yolunda bir birlik ve kavi olmak için her bir birey olağan üstü çaba sarfetmeli. Allah'ın dinini kendimize dert edinmeliyiz. Müslümanın derdiyle dertlenmeliyiz ve Kur'an'a sarılmalı, özümüze dönmeliyiz. Unutmayalım Allah (c.c) bir ayetinde, "Üzülmeyin, korkmayın. Eğer inanıyorsanız üstün gelecek olanlar sizsiniz" Müjde bu başka bir ayetinde, "Dağılmayın, gevşemeyin topluca Allah (c.c) ipine sarılın." Unutmayın, umursamaz uyur kardeşlerimizin mazlumların yanında zalim ve kafirlerin karşısında olmazsak, yarın aynı akıbete bizde maruz kalacağız. Dua edelim, amel edelim, islamı Kur'an'ı yaşayalım. Bir olalım, birlik olalım, kendimize dönüp ümmet olalım.  Kardeşliğimizi muhafaza edelim. Öyle demiyor mu yüce Allah, "Ancak müminler kardeştir." Unutmayalım, biz o mazlumlara merhamet etmezsek, Allah da bize merhamet etmez. Biz onlara yardım etmezsek, Allah da bize yardım etmez. Mahsun, mazlum, suçsuz, günahsız katledilen bebekler, çocuklar, yarın Allah huzurunda bizden davacı olurlarsa, Allah'a nasıl hesap vereceğiz. Kafir ve zalimler bizleri katlederlerken bunlar, bu sözde müslümanlar bizi sadece seyrediyorlar derlerse nasıl cevap vereceğiz, 'ya Allah' diyelim henüz geç değil silkelenip kendimize gelelim. Yeryüzü mazlumları adına Allah için, Kur'an ve İslam'ın hakimiyeti için ve de Peygamber'e ümmet olma adına ya Allah Bismillah Allahuekber.

Bu mübarek ayda onların yeryüzündeki mazlumların yetimlerin açların, fakirlerin, muhacirlerin acılarını içimizde hissederek yaşayalım. Bu mübarek Ramazan Ayı'nda Allah'a yalvaralım, ondan isteyelim ve dileyelim. Dualarımız hem onlar, hem kendimiz için olsun. Allah (c.c) bu ramazanı müslümanların ümmet olmasına ve kurtuluşumuza vesile kılsın. Allah'a emanet olun.

Bu yazı 2456 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Abdullah
  2 yıl önce
  Sevgili kardeşim sözde müslümanlar birbirine düşmekten hasetten fesattan fitne yaratmaktan başka birşey yapmamışlar Allah c.c inananlar kardeştir diyor sözde müslümanlar arap acem türk kürt diye müslümanları bölüp parçalamaya ćalışan Allah c.c dağılmayın topluca Allahın ipine sarılın diyor islam ülkelerinin sözde liderleri amerikanın israil in emperyalist veya siyonistlerin ipine sarılıyorlar sözde müslümanları bırakıp özde müslümanlara güç kuvvet ve destek olmalıyız Unutmamalıyız özde müslümanlar müminler kim olursa olsun arap acem türk kürt türkmen tatar nerde olursa olsun bizim aslı kardeşlerimizdir birbirimize sarılıp ümmet olmalıyız yoksa Allah muhafaza sonumuz hüsran
 • Abdullah
  2 yıl önce
  Haklısın canım kardeşim ümmet olarak naçar ve aciz duruma düştüğümüzden bu hale geldik ümmet olma yerine ülkelere bölündük sonra toplumlara bölündük daha sonra cemaatlere bölündük sonra o şundan bu bundan çı olduk şimdi kolay yutulacak lokma haline geldik hadi birlik olalım bari yutulmayalim anlamında elimizden geleni yapip gücümüzün üstünde güç sarfedip ümmet oluşumuza geri dönmeliyiz yoksa hep birlikte kafir ve zalimlerin zülmüne maruz kalacağız ve Allah c.c hesap vermeyeceğiz.
 • Oruç
  2 yıl önce
  Ustadim işimiz ancak dua diyerek işin kolayina kaciliyor .Bütün ticari mallar .market ler İsrail ürünleriyle dolu. Midemizde ve kanimizda yahudi mali varken o ağızdan yahudi ye cikan dua ve beddua nasıl makbul olur.laf müslüman iyiz.kolayci.belesci.badit vesselâm
 • Murat tigli
  2 yıl önce
  Supersin baskan

Son Yazılar