Reklam
 • Reklam
İman, euro ve dolar
Zahir KELEŞ

Zahir KELEŞ

İman, euro ve dolar

28 Mayıs 2018 - 10:41

Bismillahirahmanirrahim. Yaradan Allah'ın adıyla.

Sevgili kardeşlerim değerli ve de çok kıymetli okurlarım. Atmış olduğum başlık yanlış anlaşılmalara meydan vermesin evet, 'iman ve para' dedim. Vatanı, imanı, devleti, bayrağı, milleti düşünmek, sahip çıkmak imandandır, vatanını, milletini, bayrağını ve devletini 3.5 dolara, paraya, pula satan bizden değildir. Yıllarca 'sağ, sol, komünizm, faşizm' dediler, kardeşi kardeşe düşman etmek istediler. Olmadı, sonra 'kürt, türk' dediler birbirimize düşürmek istediler. Fatih'in ve Selahaddin'in imanlı nesli buna izin vermedi. En derin hücrelerimize kadar yerleştirdikleri FETÖ isimli hokkabazla darbe yapmak istediler. İmanlı kahraman, vatan evlatları buna fırsat vermedi. Şimdi de ekonomik savaş başlatarak kahpe katil Amerika, İsrail ve yandaşlarının, köpeğin önüne atsan bile yemeyeceği dolar ve euro savaşı başlattılar. Bu alçakların unuttuğu birşey var biz bu vatanı, devleti, bayrağı parayla mı aldık ki parayla satalım. Ey Dünya'nın zalim ve yandaşları, siz dünyaya ve içindeki mazlumlara parayla güç ve kuvvetle sahip olacağınızı mı sanıyorsunuz. Biz islam ve Kur'an ehli ise hak, hukuk ve adaletle idare etme sevdasındayız. Dönün haçlı dedelerinize sorun, Bizans'a sorun daha dün denize döktüğünüz yunana sorun, daha dündü İstiklal Savaşı'mızı unuttunuz mu? And olsun ki ikinci bir İstiklal Savaşı'na başlarsak kökünüzü kazır yeryüzünde tek bir kafir ve zalim kalmayıncaya dek savaşırız. Bu da siz zalim ve yandaşlarınızın  sonu olur. Bu topraklar kan verilerek alındı, tek bir yiğidimiz, imanlı tek bir evladımız kalsa dahi size bu topraklar çiğnetilmeyecektir.

Zamanın birinde devrin en iyi alimlerinden biri yaşadığı şehrin merkezinde şöyle bağırır, "Hey ahali, sizin inandığınız ilahınız benim ayaklarımın altındadır."  Ahali şaşırır, yüzde yüzü müslüman olan "sözde tabi" bu şehrin alimi neler diyor olayı padişaha bildirirler. Nitekim padişah gelir, "Derdin nedir" diye sorar alime, o büyük alim "Ey padişah, senin ve ahalinin inadığınız ilahınız benim ayaklarımın altındadır" deyince padişah idam hükmünü verir ve hemen oracıkta idam edilir. Rivayet Kanuni Sultan Süleyman yıllar sonra sefere çıkar bu olayı da duymuştur, "Bir zamanlar bir alimi idam etmiştiniz ya nerede asmıştınız" diye sorar. Astıkları yeri gösterirler. "Orayı kazın" der ve kazarlar ki birde ne görsünler, yerin altı hazine dolu. Kanuni farketmişti de o zamanın paraya, makama, mevkiye, dünyaya "ilah" diye tapanlar, boş ve anlamsız, hile, hurda ve hokkabazlıklarından anlayamamışlardı o büyük alimi. Evet kardeşlerim, sözüm içimizdeki hain, alçak, parayla alınıp satıla bilinir namusuzlara. Mert, namuslu, imanlı insanlarımız değil, 3.5 amerika dolarına vatanı satmak, bir tek çakıl taşına canını, evladını, malını feda eder daha dün sokaklarda tankların topların önüne yatarak bunu ispatladık unutmasınlar ki belki içimize kadar girmiş birilerini satın almış olabilirler. Belki onlarla beraber olan av köpekleriyle biribirlerine taahhütlerde de bulunabilirler  ama unutmasınlar ki  bu ülke, bu vatan, bu bayrak ve bu din için türküyle, kürdüyle, lazı, çerkezi, gürcüsü, abazasıyla canını seve seve feda edecek milyonlarca vatan evladı var. İmanlı, ihlaslı, vatansever, onurlu halkımız, bu oyunlara kanmayacak necis pis amerika katilinin kirli paralarına tenezzül edip, bu oyunlara gelmeyecektir gelmeyeceğiz.

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.

Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

Doğacaktır sana va'dettigi günler hakk'ın...

Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:

Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı

Bu duygu ve düşüncelerle saygılarımı sunar.

Allah'a emanet olun.

Bu yazı 2667 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • HALİT TEMTEK
  2 yıl önce
  Değerli dostum zahir bey ağzınıza yüreğinize kaleminize sağlık mazlum müslüman aleminin hislerine tercüman olmuşunuz yazlarınızı ilgiyle takip ediyorum başarılarınız be yolunuz her daim açık olsun hayırlı Ramazanlar
 • Zahir
  2 yıl önce
  Sevgili kardeşim güzel duyguların iÇin teşekür ederim.

Son Yazılar