Reklam
Halimiz ne olacak?
Misafir Kalemler

Misafir Kalemler

Halimiz ne olacak?

14 Temmuz 2023 - 12:04

Ben Mevlüt Aydın. Sazkışla Köyü Aşbişen Mahallesi No: 7 adresinde oturuyorum. 73 yaşındayım. 1994 yılından beri seçilen köy muhtarlarımıza destek amaçlı yardımcı olmaktayım. Türkeli ilçemize bağlantı ulaşım sağlayan yolumuz; Türkeli Devlet Hastanesinden başlayarak, Düzler Güverkit Mahallesi, Hacıköy Dure Mahallesi, Hacı Köyü, Yapraklı Köyü, Yapraklı Köyü Kirazlı Mahallesi, Yapraklı Köyü Kuz Mahallesi, Sazkışla Köyü Sazak Mahallesi, Sazkışla Köyü Aşbişan Mahallesi, Sazkışla Köyü Suluçuk Mahallesi, Yazıcı Köyü Dayı Mahallesi, Yazıcı Köyü ve Yeşiloba yoluna bağlanmaktadır.

Bu kadar köy ve mahalleden geçen yol, 30 yıldan beri yapımı için uğraş verilmekte ama bir türlü istenen sağlamlıkta yol yapılamıyor olması beni ve bu yerleşim yerlerinde oturan insanları derinden incitmektedir. Yolun durumu içler acısı, vahim bir durumdadır.

Sıradır bekleriz, programdır bekleriz ama günler, aylar,  yıllar gelir geçer ama bizim sıra bizim program gelmez. Ama gelen ve var olan çile bitmez. Köylü vatandaş sen çileyi çekmeye devam et. Yalnız şunu unutma, seçim gelir, sandığa gitmeyi unutma vatandaşlık görevini yap, otur aşağı, 30 yıldan beri yapılmamış bir 30 yıl daha beklesen ne olur. İşte kaderimiz bu. Hayır, hayır bunu hak etmiyoruz.

Görevini yapmayan, göreve gelmesin, o makamı işgal etmesin, devletimizi, milletimizi oyalamaya hakkı da yok. Kim yöremizi, bölgemizi bir nebze de olsa ilerlemesinde katkı yapıyorsa, görevini hakkıyla yapıyorsa, bizim baş tacımızdır. Bağrımıza basar, saygı duyarız.

İlçemizin 30’a yakın köyü var desek, bu 30 köye ayrı yol gitmez. Köyden köye yol geçer. Olsa olsa 3-5 ana yol (grup yol) vardır. 30 seneden beri 3-5 anayol mu yapılamıyor. Çok yazık. Evet, bölgemiz konumuyla sel felaketi yaşanmakta olduğunu görüyoruz. Devletimiz bütün imkânlarıyla yanımızda ununu, şekerini fazlasıyla veriyor. Kardeşim sen de lütfen hamuru yoğurup, pastayı yap ya!

Sözün kısası, yetkililerden önemle ricamız şu; Ne olursunuz çektirmeyin şu çileyi bize, kavuşturun bizi rahata. Bu duygu ve düşüncelerle selam ve saygılarımı sunarım. Kalın sağlıcakla.

Mevlüt Aydın

12.07.2023

Bu yazı 875 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatan Turan
    2 ay önce
    Hak ediyorsunuz. Otuz yıllık seçim sonuçlarına bak çok net anlarsın.

Son Yazılar