Reklam
 • Reklam
Millet hakkını istiyor, darılmazsınız herhalde
Muhterem DEMİREL

Muhterem DEMİREL

Millet hakkını istiyor, darılmazsınız herhalde

07 Ağustos 2019 - 11:08 - Güncelleme: 07 Ağustos 2019 - 14:00

İlçemiz Çatakörencik köyü sınırları içerisinde bulunan, Çatakörencik ve Çatakgeriş köylerinin ortak kullanım alanı olan Hacıağaç yaylası, özellikle dış devletlerde bulunan vatandaşlarımızın Türkiye'ye geldikleri zaman kaflarını dinlendirmek için ilk gidecekleri bir alandır. Bundan dolayıdır ki özellikle Almanya ve Avusturya'da yaşayan vatandaşlarımız, aralarında üç beş kuruş para toplayarak, oralara bir şeyler yapılsın vatandaşımız ve bizlerde güzel bir şekilde tatilimizi yapalım diye düşünürler. İyi kötü 10 tane masa yapılır, su yapımı ise evrakların  Sinop İl Özel İdaresi'nde olması nedeniyle bu seneye yetişmemiştir. Vatandaşlarımızın bu çabalarına rağmen Hacıağaç yollarının arabaların oralara gideceği vaziyette olmaması özellikle şu devirde bizleri çok üzmektedir. WhatsApp_Image_2019-08-07_at_13_48_31.jpegDevletimizin bir gün tek bir gün buralara bir greyderi yollayacak kadar gücü yok değil herhalde, defalarca söylememize rağmen maalesef bu sene izincilerimizin izinleri bitti, gitti gidecekler, yaylamızın yolları berbat durumda. Gerçekten üzülüyorum bu millet bu kadar bunu haketmiyor. İki üç hafta sonra oralara git deseniz de, para da verseniz kimse gitmez.

İki seneden beri sayın Şükrü Işık'a rica edip, greyderi alıp oraları temizletiyor idik. Buraların temizlenmesi ve temizlettirilmesi için görevlilerin olması lazım, yanlış anlamayın ben görevli falan değilim, benimkisi Allah rızası. Millet hizmet almak için oy vermiş, bu oyların bir de vebali var bunu da bir yerlere yazın. Hani emek ettiğin bir kişi sana emeğinin karşılığını vermese, senin işçi olarak tuttuğun kişi senin işini yapmadan parasını senden isterse ne düşünürsün,  işte bu da ona benzer. Elinizi vicdanınıza koyun ve iki dakika düşünün. Millet sizden hakkullah bir şey istemiyor verdiği oyun hakkını istiyor beyler, darılmazsınız herhalde. Saygılar.

Bu yazı 1447 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Muhterem DEMIREL
  1 yıl önce
  Tamam da verdik ki istiyoruz..hakkimizi istedigimizi belirtmisimdir zaten.
 • Netice
  1 yıl önce
  İstemeden oy verdiklerimizin istediğimiz işleri yapmıyor olması da tabii bi sonuç değil mi hocam?
 • Netice
  1 yıl önce
  İstemeden oy verdiklerimizin istediğimiz işleri yapmıyor olması da tabii bi sonuç değil mi hocam?
 • Gurbetci
  1 yıl önce
  Biz bayram sonu gidiyoruz yaylanizda yolunuzda greyderinizde sizin olsun.
 • Koylu
  1 yıl önce
  Eyyyyy yetkililer uyumayin uyumayin oralarin yolunu yapmak yaptirmak koylu vatandasin gorevi degil biz sizi uyusun diye secmedik oralara bize lazim oldugu zaman yapmayacaksinizda oralarin yolunu ne zaman yapacaksiniz 2 3 hafta sonra yalvarsaniz da gitmeyiz oralara.
 • Gercekler
  1 yıl önce
  Bu encümenlerden bir halt olmaz hayal kırıklığına ugracak herkes sadece fotoğraf veriyorlar başka bisey yok helaldi ve çarşamba ayaz koyu hep oralara artık adamlar bu tarafa bisey bırakmaz size ilce başkanı ve bir encümen o tarafta sizin köyün encümeni iyi çocuk rolünde kimseyle kotu olmuyor ileri donuk planları var

Son Yazılar