Reklam
Türkeli'nin değişmeyen kaderi
Muhterem DEMİREL

Muhterem DEMİREL

Türkeli'nin değişmeyen kaderi

26 Şubat 2018 - 09:01

Üzülerek söylemek gerekir ise Türkeli, bu zamana kadar kaderi ile baş başa bırakılan, tahmin ediyorum ki; Türkiye genelinde en geri kalmış ilçelerin herhalde başında gelir.

Maalesef halkımızın da bunda tabi ki rolü çok büyüktür. Türkeli halkı, özellikle merkez (ilçe) halkı, seçimlerde oylarını kişiye verdiği için, bir de ilçemiz küçük ve kişilerin birbirleriyle fazla içli dışlı olmasından dolayı o benim arkadaşım, bu benim yakın dostum oy vermezsen darılır, şu benim müşterim bir daha mal satamam, derken maalesef ilk yanılgımız ve geri kalmışlığımızın sebebi burada başlamaktadır. Seçimlerden önce zaten, seçimlerden sonra alacağımız hizmeti böylelikle kaybetmiş oluyoruz. Diğer taraftan, seçilen bazı arkadaşlarımız gün geliyor işin içine menfaat girdiği zaman arkadaşlarını ve partisini satıp, başka partilere geçebiliyor, bizim oylar bir kez daha heba oluyor. Seçilecek adaylarımız maalesef seçilmeden önce, seçilirsem milletim için ne yapabilirim düşüncesinde değil de, acaba bir daha ki seçimi nasıl kazanabilirim, milleti nasıl kandırabilirim, tribünlere  nasıl oynayabilirim düşüncesine daldığında ise ne yazık ki kötü kader bizimle yola devam etmektedir.

Türkeli'deki genel ve yerel seçim sonuçlarına baktığımız zaman, bu yazımın doğruluğu zaten ortaya çıkacaktır.

Üzülerek şunu özellikle söylemek istiyorum; şuanki partilerde görev alan kardeşlerimizin (herkesin görüşüne saygı duyuyorum) çoğunluğu kendi görüşündeki partide görev almamaktadır. Bu da zoraki particiliktir ki, o da o kişinin  partide seve seve görev yapmasına engeldir, geri kalmışlık sebeplerinden bir taneside malesef budur.

Şayet, biz kendi vicdanımızın sesini dinlemediğimiz müddetçe, yine bize oy diye gelenlerin boş vaatlerine kandığımız ve verdiğimiz oyları genel çıkarlarımız için değilde, kişisel çıkarlarımız için verdiğimiz müddetçe, hiç başka yerlerde ve başkalarında suç aramaya gerek yoktur, oturup tekrar tekrar bir düşünmemiz gerekir. Biliyorsunuz bu oyların müddeti az bir zaman dilimi olmayan tam 5 (beş) seneden ibarettir. Saygılarımla.

Bu yazı 3157 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Bir Türkeli sakini
  3 yıl önce
  Muhterem hocam doğru tespitlerde bulunmuş.Maalesef ilçemiz halkı secimlerde ilçe menfaatini ülke menfaatini düşünerek değil kendi menfaatini düşünerek oy kullaniyor.Ki yılladır bu böyle gelmiş böyle de gidiyor.Sikintilarimizdan biri de seçimlerde aday olan kardeşlerimizin başkanlık vasfi ve idarecilik,hizmet bilincine sahip olmayışı.Bakiyoruz yapilan faaliyetler plansiz karambole ilerliyor.yol yapılıyor (oda 1 yıla eski haline geliyor)alt yapı yok.Alt yapi yapılacak tekrar yolu boz.Elektrik hattı geçecek yolu boz.Bunlarin bir sırası bir planı olmali.Halk da belediye çalışıyor görüyor.Secimden seçime yapılan değişiklere bakın vaatlerin kacta kaçı yapılmış.sonuç olarak halkımız kişisel çıkarlarını düşünerek verdiği her oy ilçemizi bir adım öne götürmüyor. Temennim ilçemiz gelecek olan secim döneminde Isın ehli, adaletli ,çıkarcı olmayan, kendini hizmete adamış birini aday olarak gösterir..
 • Türkeli bizim sevdamız
  3 yıl önce
 • Murat karadeniz
  3 yıl önce
  Yüzde yüz haklisin hocam bu Türkelinde değişirmi Görücez ve değişmicek .Değişmesi için Halk ve Esnaf değismeli Menfaatcilik Adlanayirma Adaletli Şeffaf Hoşgörülü olun mali maalesef bunlardan Türkelinde yok. Kalin Sağlicakla
 • Turkelili
  3 yıl önce
  Malesef ilcemizdeki secimlerin tarifi guzelce yapilmiz .Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az

Son Yazılar