Reklam
Arkadaş tavsiyesi
Muhterem DEMİREL

Muhterem DEMİREL

Arkadaş tavsiyesi

11 Nisan 2019 - 15:43

31 Mart seçimlerinin vatanımız ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu seçimler bir kez daha gösterdi ki Türk milleti, yapılan küçük bir iyiliği de, küçük bir kötülüğü de bir yerlere yazmasını bilen, zamanı geldiğinde de onu değerlendiren, hakkını hakkı olana veren, hakkı olmayandan da o hakkı alan bir millet. Maalesef biz bir yerlere geldiğimiz zaman, ‘Ne yapabilirim’ değil de, ‘Acaba ne alabilirim, bir daha ki seçimleri nasıl kazanabilirim’ düşüncesine kapılıyoruz. Onun için de vatandaşımızın hakkını yiyip, maalesef bir sürü kul hakkıyla görevimizden ayrılıyoruz. Şayet şunu yapabilsek; ‘Acaba ben devletim için, milletim için ne yapabilirim’ düşüncesiyle  görevimize başlasak, zaten milletimizle aramızdaki bağ kuvvetlenecek, aramızda sorun kalmayacaktır. İlçemizin geri kalmasının önemli sebeplerinden bir tanesi bu olmuştur kanaatindeyim.

Şayet göreve geldiğimizde görevimizi layıkıyla yaparsak milletimiz bunu değerlendirecektir. Bizleri buralara çıkaranın, buralardan nasıl indirdiğini de bizlere 31 Mart seçimleri bir kez daha göstermiş oldu. Beş sene çok bir zaman değil, çabuk gelir. Kendimizi iyi bir insan olarak andırmak istiyorsak, eserlerimizle konuşulmak istiyorsak, milletimizin de hayır duasını almak istiyorsak hemen işe koyulup, görevimize başlamak gerekir.

Atalarımız ne güzel söylemişler, “Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri”. Hz. Ali yolda giderken Hz.Ömer’in hızlı hızlı koştuğunu görür. “Ya Ömer, niye o kadar koşuyorsun” dediğinde, “Devletin develerinden bir tanesi kaçtı da onu tutmaya çalışıyorum” der. Hz. Ali de “Senden sonra gelecek olanlara zor bir görev bırakıyorsun” der. Bu sözlerim sadece bir kişi için değildir. Milletimiz, İl Genel Meclisi üyelerine ayrı bir görev vermiş, Belediye başkanına başka görev vermiş, belediye meclisi üyelerine, belediye başkanını denetleme görevi vermiş, muhtarlara da bağlı olduğu köylere hizmet yapma görevi vermiştir. Sorumluluktan kurtulamayız. Kul hakkı başka bir hakka benzemez. Allah-u Teala ne buyuruyor: “Kul hakkıyla gelme de başka hangi hakla gelirsen gel” buyuruyor. İlk günkü devir teslim gününü aklınıza getirip, beş dakika düşünür  isek bizlere yeter de artar bile.

Maksadım sizlere akıl vermek falan değil bir arkadaş tavsiyesi. Sizler zaten buralara layık kişilersiniz ki millet sizlere bu görevi vermiştir. Bu görevinizi layıkıyla yapacağınızdan şüphem yoktur. Bu vesileyle hepinizi tebrik eder, bu zor görevlerinizde başarıler dilerim. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Bu yazı 3101 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Turkelili
  2 yıl önce
  Tesekkurler sayin hocam.gercekten guzel bir yazi ve guzel bir tavsiye.o gorev alanlardan sana bu tavsiyelerini yaptigin icin tesekkur eden olacakmi.
 • Selim Hoca
  2 yıl önce
  İnşallah bu tavsiyelerini emaneti üstlenen tüm zevatı muhteremler kulaklarına küpe yaparlar.Değerli arkadaşım gönlüne sağlık.

Son Yazılar