Reklam
Hacıağaç Yaylası
Muhterem DEMİREL

Muhterem DEMİREL

Hacıağaç Yaylası

08 Temmuz 2017 - 11:26 - Güncelleme: 08 Temmuz 2017 - 12:39

Hacıağaç Yaylası; Çatak örencik ve Çatak geriş köyleri sınırları içerisinde bulunan, Kastamonu'nun Taşköpü ilçesi ile sınırımız olan, yüksekliği tahminen 1800 metre olan, gezilmesine ve görülmesine doyum olmayan, şahsen benim senede en az 10 defa ziyaret ettiğim harika bir yerdir.

Hacıağaç Yaylası; Bir kere bile orayı ziyaret eden kişinin dahi bir daha gelmemesi mümkün olmayan, yani insanı kendine hayran bırakan doğa harikası bir yerdir. Soğuk sularının içimine doyum olmaması, sanki o suyun bir daha 'Gel beni bir daha iç' dercesine lezzetli olması, hafif rüzgarlarda  mis gibi kokan çam dallarından gelen seslerin hayranlığı, Hacıağaç Yaylası'nın bazı özelliklerindendir.

Hacıağaç Yaylası'nın yolları iyi olmamasına rağmen senede yaklaşık 4500-5000 civarında kişi ziyaret etmektedir. Özellikle dış devletlerden gelen vatandaşlarımızın her şeyi göze alarak, birazcık olsun yorgunluklarını gidermek için o kötü yol şartlarına rağmen ilk ziyaret ettikleri yer Hacıağaç yaylası olmaktadır.

Şimdi ise sayın yetkililerime seslenmek istiyorum; sayın kaymakamım, sayın parti encümenlerim, sayın belediye başkanım, sayın köy muhtarlarım. Greyder bir günde yapar, işte yapılacak iş, işte alınacak sevap, işte alınacak dua.

Bu hafta Hacıağaç Yaylası'na gittim, özellikle yaylanın içine çıkarken yoların çok ama çok bozuk olduğunu gördüm. Böyle güzel yerimizin, ilçemizde insanlarımızın tek dinlenebileceği yaylamızın yollarının bu kadar bozuk olması, beni gerçekten üzmüştür. Bir de sayın yetkililerimizden buraya bir çeşme yapılmasını özellikle arz ediyorum.

Bir diğer üzüldüğüm konu da, oraya gelen vatandaşlarımızın  çöpleri olduğu gibi darmadağın bırakmaları olmuştur. Peygamber efendimiz bir Hadis-i Şerif'lerinde; "Temizlik imandan gelir" diğer bir hadislerinde ise "Temizlik imanın yarısıdır" buyurmuşlardır. Parayla satın almaya kalksak, inanın parayla satın alamayız, değerini biçemeyeceğiz bu güzel yaylamızın. Kıymetini bilelim, sizde memnun kalın, bizde memnun kalalım. Hayırlı eğlenmeler.

Bu yazı 5245 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Muhterem DEMIREL
  4 yıl önce
  Yetkililer kulak vermistir ve haciagac yaylasinin yollari kullanilir hale gelmistir vatandaslarimiz rahatlikla gidebilirler.emegi gecenlere tesekkurler.Ozellikle Sayin Sukru ISIK ve Operator.Bahattin SENTURK e
 • Turkelili
  4 yıl önce
  Memleketimizin tanitimi icin guzel bir yazi.insallah yetkililer kulak verir

Son Yazılar